Renata Piżanowska-Zarytkiewicz

Renata Piżanowska-Zarytkiewicz

Miejsce 6

Lista KWW Przyszłość Powiatu Nowotarskiego

Powiem, jak było. Ocenię, jak jest. Zaproponuję, jak powinno być.

Urodzona w 1971 roku w Nowym Targu.

Położna, specjalista w dziedzinie neonatologii (prowadzi własną działalność) oraz właścicielka podhalańskiego wydawnictwa „Wagant". Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej.

Posiada wykształcenie wyższe medyczne. Jest absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała i kształtowała przez 30 lat. Potrafi skupiać wokół siebie osoby, które potrzebują wsparcia w problemach zarówno medycznych, jak i społecznych. W 2020 roku za ujawnienie prawdy o stanie polskiej służby zdrowia znalazła się na liście "50 Śmiałych Kobiet" czasopisma "Wysokie Obcasy". Dzięki zaangażowaniu w pracę położnej w 2021 roku uzyskała drugie miejsce w województwie małopolskim w konkursie „Położna na Medal". Od 2012 roku prowadzi również wydawnictwo, które wydaje wielokrotnie nagradzane książki związane z Podhalem.

Głównym priorytetem jej działania w powiecie nowotarskim będzie umożliwienie właściwej jakości życia mieszkańców, zgodnej z ich oczekiwaniami, poprawa dostępności do opieki zdrowotnej ze szczególnym naciskiem na opiekę senioralną, jak i kobiet ciężarnych oraz działania prozdrowotne na każdym etapie życia. Jej obecność w samorządzie umożliwi sprawdzenie, ocenę i poprawę jakości życia mieszkańców powiatu i to nie tylko w zakresie ochrony zdrowia i leczenia, ale również rozwoju infrastruktury oraz kultury i edukacji. Chciałaby, aby każdy z mieszkańców naszego regionu miał szansę współuczestniczenia w rozwoju powiatu, a umożliwi to jedynie pełna transparentność działania na tym szczeblu samorządu terytorialnego.

Nie należy do żadnej partii politycznej. 

Jej czas prywatny zwykle należy do ludzi.

Głos na Renatę możesz oddać w komisjach wyborczych w Mieście Nowy Targ.

Pozostali kandydaci w tym okręgu